Bedava Turnitin Raporu

Posted on: Nisan 5, 2018

Yazdığınız tezler artık turnitin programından geçerek intihal testine tutulmaktadır. Bilindiği gibi tezler hazırlanırken birçok kaynak araştırılır ve bu kaynaklardaki bilgiler öğrencilerin bilgi dağarcığına göre şekillenerek tez haline gelir. Burada üniversitelerin sizin tezinizde ne kadar alıntı olduğunu tek tek araştırarak bulmaları imkansızdır. Bu nedenle turnitin programı kullanılmakta ve bütün tezler bu programa tabi tutulmaktadır. Test sonuçlarında ise sizin tezinizin yüzde kaçını alıntı yaptığınız ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda alıntıları hangi kaynaklardan yaptığınızda programda belirtilebilir. Tezlerde alıntı yapmakta oldukça doğaldır. Tabi bu belirli oranlarda olmalıdır. Turnitin oranı nedir konusu da bu nedenle ortaya çıkmakta ve tez yazan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri olmaktadır.

Turnitin programına önceden tezinizi test ettirmeniz ise bu oranı daha önceden bilmenize ve bu orana göre tezinizi revize etme imkanından yararlanmanıza fayda sağlar. Turnitin programı ise ücretli bir programdır. İçeriğinde çok fazla makale ve tezin bulunması ve en çok kullanılan program olması fiyatlarını da yükseltmektedir. Bu nedenle her öğrenci turnitin raporunu kolaylıkla alamamaktadır. Bedava intihal raporu arayışı da bu nedenle ortaya çıkmaktadır. Hiçbir ücret ödemeden tezinizin intihal oranını öğrenmek için bu bedava yazılımları kullanabilirsiniz. Bedava rapor hizmetlerini kullanırken de şu unutulmamalıdır ki bedava hizmet veren yazılımlar intihal raporunu turnitin programı kadar net ve detaylı verememektedir.

Bedava turnitin raporu alabileceğiniz oldukça çok yazılımı bulunmaktadır. Bu yazılımlar tam olarak sizin tezinizin intihal oranını net olarak vermese de belirli düzeylere kadar size bilgi verecektir. Birçok yazılım bulunmakta ve hepsinin kendine göre özellikleri bulunmaktadır. Türkiye İngilizce araştırma yapabilme özelliğine sahip olan bu bedava yazılımlar aynı zamanda imla hatalarını da denetleyebilmektedir. Ücretsiz olmaları bu programların en çok kullanılma sebebidir. Eğer ücret ödeyerek intihal raporu alamıyorsanız bu ücretsiz yazılımlardan birkaçını deneyerek tezinizin ortalama intihal raporunu çıkarabilirsiniz. Yapacağınız bu ön araştırma sayesinde intihal oranını ortalama olarak öğrenerek revize yapma şansını yakalayabilirsiniz. Tezlerinizi daha sağlıklı bir şekilde hazırlamak ve tek seferde kabul edilmesini sağlamak için bu analizleri yapabilirsiniz.