İntihal Türleri

Posted on: Nisan 5, 2018

İntihal, tezin içerisinde ne kadar alıntı cümlenin olduğunu tespit etmektir. İntihal oranı ise tezinizin kabul olması için önemli bir orandır. Tez hazırlayan kişiler uzun uğraşlar sonucu araştırmalarını yaparlar ve tezlerini yazmaya başlarlar. Tez yazarken de bazı noktalarda buldukları kaynakları birebir aktarmak durumunda kalabilmektedir. Bu kaynakça gösterilerek yapılabilir. Ancak alıntıların çok olması, yapılan araştırmalarda edinilen bilgileri kaynaklardan direk değiştirilmeden alınması veya çok az bir bölümünün değiştirilerek teze aktarılması intihal oranını artıracaktır. İntihal oranı ise turnitin programından kolayca tespit edilmekte ve sizin nereden alıntı yaptığınız hemen öğrenilmektedir. Bu nedenle intihal oranı düşürme işlemleri söz konusu olabilmektedir.

Tezinizi hazırladıktan sonra intihal oranınız çok yüksek çıkmışsa bu durumda intihal oranını düşürme çalışmaları yapabilirsiniz. İntihal oranı düşürme çalışmalarında ise kelime dağarcığınız çok önemlidir. Burada özellikle cümle kurabilme yeteneğiniz varsa o zaman bu oranı rahatlıkla düşürebilirsiniz. Elinizde bulunan kaynaklardaki birebir aktardığınız bölümleri okuyup, anlayıp tekrardan kendi yorumlamalarınız ile tezinize aktarmanız gerekmektedir. Böylelikle intihal oranını rahatlıkla düşürebilirsiniz. İntihal türleri ise direk kaynak göstermek için aldığınız yazılar ve bilgi vermek için birebir aldığınız yazılar olarak değişebilmektedir. Eğer intihal oranınız yüksek çıkıyor ve bunu düşürmek istiyorsanız tez danışmanlığı hizmetleri alarak tezinizin analizi yapılır ve intihal oranlarının düşürülmesi için gereli olan bütün çalışmalar gerçekleştirilir.

Tez danışmanlığı hizmeti aldığınızda sizin için uzman akademisyen kadro intihal raporu alır ve hangi bölgelerde alıntıların yapıldığı tespit edilir. Sizin konunuzda uzman olan hocalarımız intihal tespit edilen yerlerdeki bilgileri değiştirerek özgün yazılar yazarak sizin bu sorununuzu profesyonel olarak ortadan kaldırır. İntihal örnekleri olarak birçok yazı gösterilebilir. Önemli olan öncelikle intihali tespit etmektir. Bu nedenle sizlere hizmet vererek intihal oranınızı birebir vermekteyiz. Daha sonrasında yapılan revize işlemleri sayesinde tezinizin sorunlu olan bölgeleri değiştirilerek sorunsuz bir teze sahip olmanız sağlanır.

Tezinizi hızlı bir şekilde yazmak ve kabul ettirmek için bizlerden hizmet alarak konusunda uzman olan hocalarımızın sizlere danışmanlık hizmeti vermesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle kariyeriniz için daha emin adımlar atabilirsiniz.